KALAKULINAARIA

Toit pole inimese jaoks ainult eksisteerimise vahendiks, vaid ka üheks elumõnudest. Seejuures pole tegu lihttoiduga, mida me valmistame igapäevaselt, aga delikatessidega, mida me ostame, et ennast poputada või külalisi üllatada.

Kasulikuks ja maitsvaks delikatessiks on vähesoola kala – meie kaupluses on see esindatud avaras sortimendis, seetõttu võib igaüks valida endale just selle variandi, mida ta meel igatseb. Näiteks on mõnele meeltmööda tavaline heeringas, teine aga eelistab vähesoolast fileed punasest kalast ja muid delikatesse – kõik sõltub maitsest.

Sissesoolatud kalal on kõrgendatud joodi, foolhappe ja kaltsiumi sisaldus.

Need mikroelemendid on omakorda asendamatud inimese abilised ilu ja nooruslikkuse alalhoidmisel – need mõjutavad ainevahetuse protsesse, normaliseerivad organite ja süsteemide tööd ja aeglustavad isegi vananemisprotsessi rakkudes. Peale selle on kala suurepäraseks valguallikaks ja sisaldab vähe kaloreid ning sobib seetõttu ideaalselt dieettoitumiseks. Täiendavalt on selles palju vitamiine, sh vitamiine А, D, E ja В12, mis on eluliselt vajalikud meie organismile nooruse ja tervise alalhoidmiseks.

Seejuures on sellise toodangu ostu eeliseks selle suur kõlblikkuse tähtaeg võrreldes värske kalaga. Sellisel kalal on ka hõrk maitse, mida suudavad tõeliselt hinnata gurmaanid ehk hõrgutsejad ja mereandide hindajad.